niedz.. wrz 25th, 2022

Dywany HURT

Hurtownia dywanów oraz porady dotyczące ich pielęgnacji.

Co jest najważniejsze w doborze kolorów dywanów?

2 min read
Kolorowy dywan

Wpływają na nasze emocje i samopoczucie

Kolory są niezwykle ważne w życiu człowieka, z racji tego, że mają ogromny wpływ na nasze nastroje. Niektóre z nich uspokajają, a jeszcze inne umożliwiają odpoczywać naszym zmysłom, pobudzają kreatywność i działania. Czy istnieje klucz, aby wybrać odpowiedni kolor dywanu, który spełni nasze wszystkie oczekiwania? Czy może nam w tym pomóc hurtownia dywanów? Wrocław i inne miasta, w których działają specjaliści z branży dywanowej, potwierdzają, że kolorystyka elementów aranżacji wnętrz jest niesłychanie istotna.

Neutralnie – odcienie bieli i szarości

Bardzo bezpiecznymi barwami jest biel i kolor szary. Nie wpływają one na nasze emocje i pełnią dobre tło dla wyrazistych dodatków, podkreślając ich charakter. Jeśli w pomieszczeniu preferujemy dużo kolorowych akcentów, to biel i szarość będą najlepszym wyborem. Niezależnie od stylu aranżacji nie przytłoczą pomieszczenia, a podkreślają elementy wyposażenia, na których nam najbardziej zależy.

Kolory, które dodadzą nam energii

Są to wszelkie odcienie koloru pomarańczowego, czerwonego oraz żółtego. Ich działaniu przysługuje się pobudzanie aktywności mózgu i wpływanie na kreatywność. Pozostałe elementy wyposażenia powinny mieć bardziej stonowaną kolorystykę. W tym przypadku sprawdzą się chłodne odcienie zieleni, błękitu. To dzięki nim poczujemy się bardziej zrelaksowani i uspokojeni. Jednak pamiętajmy, że największe znaczenie odnośnie kolorystyki dywanu mają nasze indywidualne upodobania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *