niedz.. wrz 25th, 2022

Dywany HURT

Hurtownia dywanów oraz porady dotyczące ich pielęgnacji.

Czy kuchnia jest odpowiednim miejscem na położenie dywanu?

2 min read
Kuchnia i dywan

Kuchnia jest miejscem, w którym przebywamy sporą część dnia. Głównie przyrządzamy i spożywamy w niej posiłki, ale też wielu z nas spędza tam dłuższe chwile z członkami rodziny czy też ze znajomymi przy kawie. Czy to odpowiednie miejsce na położenie wysokiej jakości dywanu? Ozdoba ta w takich warunkach jest narażona na zabrudzenia, a tym samym trudne do usunięcia plamy. Na co należy zwrócić uwagę, aby dokonać wyboru odpowiedniego dywanu do kuchni?

Kuchnia sercem domu

Zastanawiając się, czy dywan to dobry element aranżacji wnętrza kuchni, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Z pewnością w tym pomieszczeniu spędzamy dużo czasu i chcemy poczuć się w tej przestrzeni komfortowo. To właśnie dywan jest w stanie nadać oczekiwanej przytulności oraz tym samym zachęci do przebywania w niej. Co w tym temacie może nam doradzić hurtownia dywanów? Gniezno, Wrocław, Poznań i wiele miast z innych regionów naszego kraju może pochwalić się mieszkańcami, którzy w swoich kuchniach posiadają wysokiej klasy dywany.

Czy dywan w kuchni jest praktyczny?

Nie da się ukryć, że dywan położony na podłodze w kuchni będzie doskonałą ochroną podłogi przed silnymi zabrudzeniami i zniszczeniami. Jednak należy pamiętać, że przy jego wyborze warto wziąć pod uwagę to, aby posiadał niskie runo. W ten sposób okruszki oraz inne zabrudzenia nie wnikną w głąb szczelin między włóknami. Istotną cechą jest też rozmiar dywanu, gdyż najlepszym wyborem będzie taki, który w każdej chwili można zwinąć i wytrzepać. Dzięki temu utrzymanie porządku będzie jeszcze łatwiejsze.

Jaki rodzaj dywanu wybrać?

Użytkownicy kuchennych dywanów bardzo chwalą sobie modele sznurkowe, których utrzymanie w czystości nie sprawia żadnych problemów. Przy systematycznym odkurzaniu zachowa estetyczny wygląd i będzie w dobrej kondycji przez wiele lat. Dobrym rozwiązaniem są też dywany, które można prać w pralce, co umożliwia ich łatwe odświeżenie. Warto zakupić matę antypoślizgową, która zabezpieczy dywan przed przesuwaniem się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *