pon.. lis 29th, 2021

Dywany HURT

Hurtownia dywanów oraz porady dotyczące ich pielęgnacji.

Czy potrzebujemy dywan na własność?

2 min read
Dywan

Prace nad nowym modelem konsumpcji

Ludzie co roku wyrzucają więcej niż bilion dolarów śmieci. To w głównej mierze żywność, elektrośmieci oraz plastik, który zamiast zatruwania środowiska powinien być powtórnie wykorzystany. Stąd też pojawia się pytanie, czy rzeczywiście potrzebny jest nam dywan? A może bardziej opłacalne byłoby jego wypożyczanie? Specjaliści z tej branży testują na tę chwilę ten zupełnie nowy model konsumpcji.

W walce ku wyodrębnieniu miejsca bez plastiku

Z roku na rok przybywa coraz więcej plastikowych śmieci. Materiał ten, jak dobrze wiemy wpływa negatywnie na środowisko naturalne, dlatego warto zminimalizować jego użycie. Niestety plastiku produkuje się najwięcej. Na szczęście świata się zmienia, tym samym postęp technologiczny dostarcza nowych odkryć. Zachowanie konsumentów i działań wielu firm zmienia się zbyt wolno, a na wielkości przybiera góra śmieci, która zatruwa całą ludzkość. Żaden producent dywanów nie jest tej sytuacji winien, gdyż wpływają na to przyzwyczajenia nabywców.

Wypożyczanie dywanów

Zmiana sposobu konsumpcji miałaby polegać na wynajmie dywanu. W momencie jego zużycia producent dywanów byłby odpowiedzialny za recykling swojego produktu. Wdrożenie takiego mechanizmu wymaga dostosowania składu dywanów. Na chwilą obecną tworzy się je z wielu surowców, których praktycznie nie można od siebie rozdzielić. Możliwość systematycznej wymiany to dla producenta dywanów możliwość przedłużenia żywotności produktów, jak i częstszy obrót nimi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *