pon.. lis 29th, 2021

Dywany HURT

Hurtownia dywanów oraz porady dotyczące ich pielęgnacji.

Jak skutecznie uporać się z plamami na dywanie?

2 min read
Dywan Sprzątanie

Reaguj natychmiast!

Żelazną zasadą walki z trudnymi do wywabienia plamami jest czas naszej reakcji. W momencie rozlania, wysypania czegokolwiek na jego powierzchni, należy podjąć się działaniom mającym na celu ich natychmiastowe usunięcie. Producenci uważają, że większość ich produktów nie wchłania szybko wilgoci. W ten sposób właśnie wykonane są nowoczesne dywany. Hurtownia, w której zakupimy element wystroju wnętrza nie może już nam tego obiecać.

Wylało się? Bez paniki

Co zrobić, gdy na dywan wylejemy lampkę czerwonego wina? W pierwszej kolejności należy szybko przyłożyć ręcznik papierowy, który upora się z nadmiarem bordowego płynu na wierzchnich warstwach materiału. Niestety nie gwarantuje to, że po winie nie zostanie ślad. Z tego powodu należy szybko przygotować pastę z sody oczyszczonej oraz wody. Nanosimy ją bezpośrednio na plamę i pozostawiamy na kilkanaście minut. Potem dokładnie zmywamy ją.

Stosuj środki do czyszczenia dywanów

Można je znaleźć na półkach w dużych marketach oraz w sklepach specjalistycznych. Detergenty przeznaczone do czyszczenia trudnych plam z powierzchni dywanów zapewnią im odświeżony i perfekcyjny wygląd. Unikajmy korzystania z ostrych, drucianych szczotek, gdyż mogą one uszkodzić włosie. Najlepiej do nanoszenia płynów do czyszczenia używać delikatne gąbki lub szmatki. Z racji ich silnych właściwości sugeruje się stosowanie gumowych rękawic ochronnych, aby któryś z ich składników nie zaszkodził skórze dłoni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *