niedz.. wrz 25th, 2022

Dywany HURT

Hurtownia dywanów oraz porady dotyczące ich pielęgnacji.

Jak typ dywanu powinien wybrać alergik?

1 min read
Alergia

Alergie są różne, a dywan jeden

Życie osoby zmagającej się z alergią często opiera się na walce z czynnikami wywołującymi reakcje uczulające. Z tego też powodu warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego dywanu. Ma tutaj niemałe znaczenie rodzaj materiału, z którego został stworzony. Czy taką informację powinna udzielić nam hurtownia dywanów?Warszawa, Rzeszów, Kraków i inne miasta w naszym kraju są lokalizacjami, w których pracują specjaliści z branży dywanowej. Można być pewnym, że udzielą każdemu klientowi pełnej informacji.

Materiał odpowiedni dla alergika

Niestety, zakup dywanu, który jest oznaczony jako antyalergiczny nigdy nie daje 100% pewności. Alergie są różne, każdy przypadek bywa inny, stąd też trudno określić, czy dane tworzywo będzie niekorzystnie wpływało na konkretną osobę. Powszechnie uważa się, że dywany syntetyczne na bazie akrylu i polipropylenu są najbezpieczniejsze dla użytkowników. Brak białek i celulozy to niesprzyjające warunki dla rozwoju roztoczy.

Dywany syntetyczne a naturalne

Pierwsze z nich wykazują dużą odporność na wilgoć i w mniejszym stopniu stają się siedliskiem brudu i kurzu. Alergicy powinni być ostrożni w kwestii wyboru produktów z naturalnych materiałów, gdyż one mogę być silnie uczulające. Zdroworozsądkowym wyjściem z ekstremalnych reakcji alergicznych bywa często całkowita rezygnacja z zakupu dywanu. W takich sytuacjach dekoratorzy wnętrz sugerują nie przykrywanie parkietu czy kafli dla dobra zdrowia wszystkich użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *