sob. Kwi 17th, 2021

Dywany HURT

Hurtownia dywanów oraz porady dotyczące ich pielęgnacji.

Jak typ dywanu powinien wybrać alergik?

1 min read
Alergia

Alergie są różne, a dywan jeden

Życie osoby zmagającej się z alergią często opiera się na walce z czynnikami wywołującymi reakcje uczulające. Z tego też powodu warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego dywanu. Ma tutaj niemałe znaczenie rodzaj materiału, z którego został stworzony. Czy taką informację powinna udzielić nam hurtownia dywanów?Warszawa, Rzeszów, Kraków i inne miasta w naszym kraju są lokalizacjami, w których pracują specjaliści z branży dywanowej. Można być pewnym, że udzielą każdemu klientowi pełnej informacji.

Materiał odpowiedni dla alergika

Niestety, zakup dywanu, który jest oznaczony jako antyalergiczny nigdy nie daje 100% pewności. Alergie są różne, każdy przypadek bywa inny, stąd też trudno określić, czy dane tworzywo będzie niekorzystnie wpływało na konkretną osobę. Powszechnie uważa się, że dywany syntetyczne na bazie akrylu i polipropylenu są najbezpieczniejsze dla użytkowników. Brak białek i celulozy to niesprzyjające warunki dla rozwoju roztoczy.

Dywany syntetyczne a naturalne

Pierwsze z nich wykazują dużą odporność na wilgoć i w mniejszym stopniu stają się siedliskiem brudu i kurzu. Alergicy powinni być ostrożni w kwestii wyboru produktów z naturalnych materiałów, gdyż one mogę być silnie uczulające. Zdroworozsądkowym wyjściem z ekstremalnych reakcji alergicznych bywa często całkowita rezygnacja z zakupu dywanu. W takich sytuacjach dekoratorzy wnętrz sugerują nie przykrywanie parkietu czy kafli dla dobra zdrowia wszystkich użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *