niedz.. październik 17th, 2021

Dywany HURT

Hurtownia dywanów oraz porady dotyczące ich pielęgnacji.

Jak walczyć z roztoczami w dywanach?

2 min read
Dywan

Jeden z powodów alergii w naszych domach

Okazuje się, że roztocza, czyli mikroskopijne pajęczaki są głównym problemem dla alergików. Niestety są zdolne dostosować się praktycznie do każdych warunków. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposób na walkę z nimi. Nie chodzi wyłącznie o systematyczne sprzątanie, ale także o możliwość powstrzymania reakcji alergicznych. Zanim jednak przystąpimy do walki z roztoczami, warto zastanowić się, skąd się biorą i gdzie możemy je znaleźć.

Kurz sprzyjającym środowiskiem dla roztoczy

Pajęczaki gromadzą się w kurzu, stąd też warto regularnie odkurzać dywan i sprzątać cały dom. Roztocza żywią się naszym złuszczonym naskórkiem, którego pozbywamy się każdej nocy. Ich odchody unoszą się w powietrzu i w efekcie powodują katar, zapalenie spojówek, problemy z cerą, a w najgorszym przypadku mogą prowadzić do astmy. Roztocza rozmnażają się od sierpnia do listopada, a sprzyjają ich rozwojowi brudne dywany. Hurt tego typu produktów powinien być odpowiednio zabezpieczony przed kurzem zanim trafi do nabywców.

Dywany potencjalnym siedliskiem dla małych pajęczaków

Roztocza często gromadzą się we wszelkich tekstyliach, lecz nie oznacza to, że alergicy powinni zupełnie zrezygnować z posiadania dywanów. Obecnie na rynku możliwy jest zakup elementów dekoracji wnętrz z materiałów antyalergicznych. Należy zadbać o ich prawidłowe odkurzanie oraz wentylację pomieszczenia. Wielu producentów dywanów pracuje nad technologiami oraz środkami, które mają zabezpieczać je przed roztoczami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *