niedz.. październik 17th, 2021

Dywany HURT

Hurtownia dywanów oraz porady dotyczące ich pielęgnacji.

Jaki dywan wybrać do pokoju dla dziecka?

2 min read
Pokój dziecka

Dla jednych dywany są siedliskiem kurzu i roztoczy, a dla innych są stałym elementem wystroju wielu pomieszczeń. Oba stronnictwa są jednak zgodne w jednej kwestii, miękki materiał na podłodze jest niezwykle przydatny w pokoju dla dziecka. To nie tylko element wystroju, ale także forma zabezpieczenia, która wywołuje efekt przytulności. Na rynku obecnych jest coraz więcej dywanów, które ułatwiają zabawę, chronią przed bolesnymi upadkami oraz nie wywołują uczulenia u dzieci borykających się z alergią.

Jaki wybór mają rodzice?

Co może rodzicom zaproponować hurtownia dywanów? Białystok, Szczecin, Warszawa, Poznań i wiele innych miast dysponuje miejscami, w których można zakupić wysokiej jakości pokrycie podłogi do pokoju dziecięcego. Specjaliści przekonują, że istotniejszy od wzoru jest materiał, z którego został wykonany dywan. Z czego mogą wybierać rodzice? Najczęściej w hurtowniach i sklepach można znaleźć produkty z wełny, akrylu, bawełny oraz poliestru.

Wełna – gwarancja trwałości i sprężystości

Dywany z wełny są cenione od wieków, bowiem to jedno z najtrwalszych tworzyw dostępnych na rynku. Odporniejsza na ogień od wyrobów syntetycznych, gwarantująca izolację, akustyczność i termiczność, a przede wszystkim odpowiednią sprężystość. Bez problemu można utrzymać ją w czystości, co jest bardzo ważne w przypadku dziecięcego pokoju. Niestety stosowanie wełny jest wykluczone, gdy nasza pociecha jest alergikiem.

Akryl, bawełna i poliester – materiały z cechami przydatnymi w pokoju dziecięcym

Pozostałe materiały dostępne na rynku są ciekawą alternatywą wobec wełny. Wykazują dużą trwałość na zabrudzenia, a przy tym potrafią być tańsze. Ich włókna nie sprzyjają rozwojowi drobnoustrojów. Nie blakną, są odporne na wgniecenia. Niestety nie prezentują się tak dobrze jak wełna i nie wchłaniają aż tyle wilgoci. Cieńsze dywany z tych materiałów przecierają się, a tym samym spada ich sprężystość. Kupując dywan do pokoju dziecka najlepiej zakupić go w takim rozmiarze, aby zasłaniał większość podłogi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *