sob. Kwi 17th, 2021

Dywany HURT

Hurtownia dywanów oraz porady dotyczące ich pielęgnacji.

Jakie cechy powinien posiadać dywan przyjazny zwierzętom?

2 min read
Dywan zwierzęta

Większość z nas nie jest w stanie wyobrazić sobie swojego domu bez biegającego po domu psa, kota czy innego zwierzęcia. Obecność czworonożnego pupila nie musi wiązać się z koniecznością rezygnacji z miękkiego i estetycznie wykonanego dywanu. Warto pamiętać, że psy i koty większość swojego życia spędzają na podłodze, dlatego myśląc o ozdobieniu podłogi trzeba mieć z tyłu głowy również ich komfort. Oprócz tego, śliskie kafle czy panele stanowią zagrożenie nie tylko dla ludzi, ale także dla naszych zwierząt.

Wybieraj niskie i miękkie runo

Właściciele psów i kotów powinny dokonać zakupu dywanów charakteryzujących się niskim i miękkim włosiem. W posiadaniu dużego wachlarza tego typu modeli powinna być każda hurtownia dywanów. Łódź, Warszawa, Poznań, Wrocław i inne duże ośrodki w naszym kraju mogą pochwalić się sporym asortymentem dostępnych produktów. Tym sposobem nabycie dywanów o niskim runie nie powinno stanowić jakiegokolwiek problemu. W przypadku posiadania psa czy kota usunięcie sierści z takiego włosia będzie szybkie i dokładne.

Odporne na brud, kurz i trwałe

Dywan w mieszkaniu, w którym przebywa czworonóg powinien mieć właściwości bakteriobójcze, termoizolacyjne, a także wykazywać odporność na zabrudzenia. Brudu nie przyciągają włókna syntetyczne. Podobnie w przypadku dywanu sznurkowego, którego płaska powierzchnia jest łatwa w utrzymaniu w czystości. Latem psy i koty uwielbiają kłaść się na podłodze, ponieważ w ten sposób szukają chłodu, dlatego warto, aby jej pokrycie nie kumulowało wysokiej temperatury.

Zwróć uwagę na warstwę estetyczną dywanu

Niezwykle istotna jest kwestia doboru koloru i wzoru naszego dywanu. Naszym czworonożnym pupilom w zasadzie to obojętne, ale właściciele codziennie zmagają się z pozostawioną przez psy i koty sierścią. Najlepiej zakupić taki dywan, który będzie posiadał barwę zbliżoną do sierści zwierzęcia. Poza tym spore nasycenie wzorów pozwoli na zakamuflowanie różnorodnych form zabrudzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *