niedz.. wrz 25th, 2022

Dywany HURT

Hurtownia dywanów oraz porady dotyczące ich pielęgnacji.

Jakie cechy powinien posiadać dywan przyjazny zwierzętom?

2 min read
Dywan zwierzęta

Większość z nas nie jest w stanie wyobrazić sobie swojego domu bez biegającego po domu psa, kota czy innego zwierzęcia. Obecność czworonożnego pupila nie musi wiązać się z koniecznością rezygnacji z miękkiego i estetycznie wykonanego dywanu. Warto pamiętać, że psy i koty większość swojego życia spędzają na podłodze, dlatego myśląc o ozdobieniu podłogi trzeba mieć z tyłu głowy również ich komfort. Oprócz tego, śliskie kafle czy panele stanowią zagrożenie nie tylko dla ludzi, ale także dla naszych zwierząt.

Wybieraj niskie i miękkie runo

Właściciele psów i kotów powinny dokonać zakupu dywanów charakteryzujących się niskim i miękkim włosiem. W posiadaniu dużego wachlarza tego typu modeli powinna być każda hurtownia dywanów. Łódź, Warszawa, Poznań, Wrocław i inne duże ośrodki w naszym kraju mogą pochwalić się sporym asortymentem dostępnych produktów. Tym sposobem nabycie dywanów o niskim runie nie powinno stanowić jakiegokolwiek problemu. W przypadku posiadania psa czy kota usunięcie sierści z takiego włosia będzie szybkie i dokładne.

Odporne na brud, kurz i trwałe

Dywan w mieszkaniu, w którym przebywa czworonóg powinien mieć właściwości bakteriobójcze, termoizolacyjne, a także wykazywać odporność na zabrudzenia. Brudu nie przyciągają włókna syntetyczne. Podobnie w przypadku dywanu sznurkowego, którego płaska powierzchnia jest łatwa w utrzymaniu w czystości. Latem psy i koty uwielbiają kłaść się na podłodze, ponieważ w ten sposób szukają chłodu, dlatego warto, aby jej pokrycie nie kumulowało wysokiej temperatury.

Zwróć uwagę na warstwę estetyczną dywanu

Niezwykle istotna jest kwestia doboru koloru i wzoru naszego dywanu. Naszym czworonożnym pupilom w zasadzie to obojętne, ale właściciele codziennie zmagają się z pozostawioną przez psy i koty sierścią. Najlepiej zakupić taki dywan, który będzie posiadał barwę zbliżoną do sierści zwierzęcia. Poza tym spore nasycenie wzorów pozwoli na zakamuflowanie różnorodnych form zabrudzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *