sob.. wrz. 18th, 2021

Dywany HURT

Hurtownia dywanów oraz porady dotyczące ich pielęgnacji.

Sprawdzone sposoby na doprowadzenie dywanu do czystości

1 min read
Odkurzanie

Przywrócenie dawnego, nieskazitelnego wyglądu

Zamierzasz kupić nowy dywan? Zanim podejmiesz decyzję, to warto zastanowić się, czy w prosty sposób można przywrócić go do dawnego stanu. Hurtownia dywanów może poczekać, gdyż istnieje kilka sprawdzonych metod na odświeżenie starego pokrycia podłogi. Jego czyszczenie będzie wymagało nieco zaangażowania, ale dla końcowych efektów naprawdę warto to uczynić!

Odkurzanie – sprawdzony sposób na oczyszczenie dywanu

Na rynku pojawia się coraz więcej zaawansowanych odkurzaczy, a ich moc jest stale zwiększana. Różnorodne końcówki pozwalają na dostosowanie maszyny do określonego materiały u czy też występujących zabrudzeń. Co najważniejsze, odkurzanie dywanu powinno odbywać się poprzez spokojne i kilkukrotne przejeżdżanie po jego powierzchni. Unikajmy szybkich i energicznych ruchów, gdyż osłabiają strukturę węzłów. Odkurzanie jest czynnością, która powinna zająć trochę czasu, lecz jeśli wykonamy ją sumiennie, to z pewnością nie będziemy musieli powtarzać tego procesu każdego dnia.

Jak uporać się z plamami?

W pierwszej kolejności należy zauważyć, iż skuteczność zwalczenia uporczywej plamy zależy od czasu naszej reakcji, tj. gdy pojawi się na powierzchni dywanu, to jak najszybciej powinna zostać usunięta. Najtrudniej pozbyć się śladów pozostawionych przez rozlane wino czy upuszczone jedzenie. Jeśli szybko zareagujemy, a zabrudzenia nie ustąpią, to warto w tym celu sporządzić specjalną pastę. W jej skład wchodzi soda oczyszczona i woda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *